REKLAMA
Znaleziono 4951 wyników
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę inwestycyjną na finansowanie budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach o planowanej mocy ok. 1050 MW. W ramach umowy NFOŚiGW obejmie 49 proc. udziałów w spółce celowej PGE Inwest 12, odpowiedzialnej za budowę ESP Młoty. PGE zachowa większościowy pakiet udziałów – 51 proc. Zawarcie umowy ma na celu zapewnienie finansowania budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach.
W południowo-zachodniej Polsce produkowane będą kluczowe elementy MFW Baltica 2artykuł
Pokaż artykuł
W południowo-zachodniej Polsce produkowane będą kluczowe elementy MFW Baltica 2
Morska energetyka wiatrowa w Polsce zyskuje na znaczeniu, a projekt Baltica 2 stanowi istotny krok w kierunku transformacji sektora odnawialnych źródeł energii. PGE oraz Ørsted podpisały umowę na produkcję i dostawę dodatkowych konstrukcji stalowych dla fundamentów morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, których produkcja zostanie zrealizowana na terenie Polski.
325 mln zł na inwestycje w zielone technologie w Polsce!artykuł
Pokaż artykuł
325 mln zł na inwestycje w zielone technologie w Polsce!
Do 12 września 2024 r. trwa nabór do działania „Inwestycje we wdrażanie technologii środowiskowych, w tym związanych z GOZ” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Firmy z sektora MŚP mogą otrzymać nawet 3,5 mln zł wsparcia na przedsięwzięcia obejmujące zielone technologie. Budżet naboru wynosi 325 mln zł.
Teren po dawnym Vistalu w Porcie Gdynia zyska nową funkcję przemysłowąartykuł
Pokaż artykuł
Teren po dawnym Vistalu w Porcie Gdynia zyska nową funkcję przemysłową
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. przywraca funkcję przemysłową terenowi przy ul. Indyjskiej 7. Dzięki podpisanej 1 czerwca umowie dzierżawy z Zakładem Konstrukcji Spawanych FERRUM S.A. strategiczna lokalizacja po dawnym Vistalu Offshore ponownie zostanie włączona w gospodarczy ekosystem portu i będzie wykorzystywana do realizacji projektów dla sektorów offshore, energetyki i przemysłu. To także konkretny przykład wzmacniania krajowego potencjału wykonawczego — tzw. local content — w strategicznych inwestycjach energetycznych i przemysłowych. ZKS FERRUM dołącza tym samym do licznego grona polskich firm działających na terenach portowych w Gdyni. Obecnie około 80% przedsiębiorstw współpracujących z Portem Gdynia stanowią podmioty z polskim kapitałem.
Kraków rozpoczyna współpracę z GoCloud, partnerem technologicznym Googleartykuł
Pokaż artykuł
Kraków rozpoczyna współpracę z GoCloud, partnerem technologicznym Google
Kraków rozpoczyna współpracę z GoCloud, partnerem technologicznym Google, zajmującym się tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w branży edukacji. Krakowskie szkoły zyskają łatwiejszy dostęp do szkoleń, wsparcia IT oraz usług, takich jak platforma Google Workspace for Education, co przełoży się na ciekawsze lekcje, sprawniejsze zarządzanie placówką i pełniejsze wykorzystanie zasobów sprzętowych.
Kolejny krok w kierunku budowy terminala instalacyjnego dla MEW w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok w kierunku budowy terminala instalacyjnego dla MEW w Gdańsku
Coraz bliżej rozpoczęcia nowej, wielkiej inwestycji na terenie Portu Gdańsk. Oferta spółki Istrana, będącej własnością Baltic Hub, została wybrana w wyniku postępowania na zalądowienie obszaru morskiego. To kolejny krok na drodze do budowy w Porcie Gdańsk terminalu instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych (MEW).
W Polsce powstanie największy wielkoskalowy magazyn energii w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie największy wielkoskalowy magazyn energii w Europie
W Polsce zostanie wybudowany największy wieloskalowy magazyn energii w Europie. Inwestor, Grupa PGE przygotowuje się do uruchomienia postępowania zakupowego na zaprojektowanie i budowę, w formule pod klucz, wielkoskalowego bateryjnego magazynu energii elektrycznej, o mocy do 263 MW oraz pojemności minimalnej 900 MWh.
Polski producent farb graficznych rozbuduje fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent farb graficznych rozbuduje fabrykę w woj. opolskim
Kolejna polska spółka inwestuje w województwie opolskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Tym razem jest to firma Chespa Farby Graficzne, która zainwestuje w rozbudowę i wyposażenie swojego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w gminie Gogolin, w powiecie krapkowickim. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
PGE planuje kolejną wielką inwestycję w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje kolejną wielką inwestycję w woj. zachodniopomorskim
Grupa PGE przygotowuje się do realizacji nowej, wielkiej inwestycji w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski. Spółka ma w planach budowę nowego źródła ciepła w Gryfinie – Ciepłowni Gryfino. Planowana inwestycja składać się będzie z kotłów wodnych gazowych o mocy około 28 MWt wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Nowa ciepłownia zastąpi obecne źródło ciepła z bloków węglowych Elektrowni Dolna Odra.
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznych
• Planowane do budowy przez KGHM farmy fotowoltaiczne powstaną na terenach w całości należących do Spółki
Palma na rondzie gen. Charlesa de Gaulle’ainwestycja
Pokaż inwestycję
Palma na rondzie gen. Charlesa de Gaulle’a
Warszawa, Śródmieście, Rondo gen. Charlesa de Gaulle’a
W Łodzi powstanie nowoczesne centrum serwisowe śmigłowców warte setki milionów dolarów [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie nowoczesne centrum serwisowe śmigłowców warte setki milionów dolarów [FILM]
Offset 96 śmigłowców Apache - twarde decyzje w interesie Polski. „Cieszę się, że wszyscy zaczynają rozumieć, że Polska jest partnerem lojalnym, odpowiedzialnym, ale też wymagającym” - powiedział Premier Donald Tusk podczas uroczystości podpisania umów offsetowych między Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1 a Lockheed Martin. Dzięki inwestycji w śmigłowce AH-64E Apache Guardian Polska stanie się drugim po USA krajem z największą liczbą tych maszyn, a w Łodzi powstanie dla nich nowoczesne centrum serwisowe warte setki milionów dolarów. Kontrakt jest efektem twardych negocjacji prowadzonych przez rząd w interesie bezpieczeństwa kraju i konsekwentnego wzmacniania zdolności obronnych państwa przy poszanowaniu zobowiązań wobec sojuszników.
Wielki terminal T5 w Gdańsku wesprze morską energetykę wiatrowąartykuł
Pokaż artykuł
Wielki terminal T5 w Gdańsku wesprze morską energetykę wiatrową
Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie terminala T5 do budowy morskiej farmy wiatrowej BC-Wind z portfela Ocean Winds. Elektrownia Wiatrowa Baltica-2, która buduje morską farmę wiatrową Baltica 2, będzie dzierżawić przestrzeń portową w Gdańsku. Na powierzchni ponad 21 hektarów powstanie terminal instalacyjny T5. Zostanie on wykorzystany na etapie instalacji turbin dla projektu Baltica 2 w 2027 roku.
Nowa wielka elektrociepłownia gazowa PGE w Bydgoszczy otwartaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa wielka elektrociepłownia gazowa PGE w Bydgoszczy otwarta
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy, będąca częścią Grupy PGE, uruchomiła nową jednostkę wytwórczą, zasilaną paliwem gazowym. Inwestycja składa się z pięciu agregatów kogeneracyjnych, opartych na silnikach gazowych, o łącznej mocy elektrycznej 52,7 MWe i termicznej 52,2 MWt, a także źródła rezerwowo-szczytowego o łącznej mocy ponad 70 MWt. Inwestycję zrealizowało Konsorcjum spółek Polimex Mostostal i Polimex Energetyka.
[śląskie] Ruda Śląska: dworzec PKP w Chebziu przekazany artystomartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Ruda Śląska: dworzec PKP w Chebziu przekazany artystom
Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic, przekazała artystom Teatru Bezpańskiego oraz Grupy BIBU s...
[Wrocław] W tych miejscach powstaną drogi roweroweartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] W tych miejscach powstaną drogi rowerowe
Ulice Drobnera, Grabiszyńska, Powstańców Śląskich – m.in. w tych miejscach we Wrocławiu Zarząd Dróg...
We Wrocławiu otwarto pierwszą na świecie fabrykę perowskitowych ogniw słonecznychartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu otwarto pierwszą na świecie fabrykę perowskitowych ogniw słonecznych
Ruszyła produkcja w pierwszej na świecie fabryce perowskitowych ogniw słonecznych Saule Technologies...
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana będzie w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
Największy projekt "lex deweloper" w Polsce: jest zgoda na realizację I etapu [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Największy projekt "lex deweloper" w Polsce: jest zgoda na realizację I etapu [FILMY+WIZUALIZACJE]
Rada m.st. Warszawy przegłosowała 15 stycznia procedurę "Lex Deweloper" dla pierwszego etapu F.S.O. PARK — ogromnej inwestycji OKAM na terenach dawnej Fabryki Samochodów Osobowych na Pradze‑Północ. Wraz z mieszkaniami powstaną nowa szkoła, fragment parku i infrastruktura drogowa. Decyzja kończy niemal czteroletni proces przygotowań do transformacji jednego z największych poprzemysłowych obszarów w stolicy.
REKLAMA